Atrakcje Majorki

Majorka jest jednym z ulubionych miejsc wyjazdu na wczasy dla Polaków. Co roku odwiedza ją nawet kilka tysięcy naszych rodaków. Poniżej przedstawiamy listę atrakcji jakie, oprócz plażowania można uskuteczniać na Majorce.

Atrakcje

ballonsPodróż balonem
Bez wątpienia, jest to właśnie najlepszy sposób obejrzenia wyspy. Mallorca Baloons uruchamia loty od marca do października, w ofercie ma osiem balonów, z których jeden jest nawet wymieniony w Księdze Rekordów Guinnessa, jako największy balon w Hiszpanii. Zapomnij o basenie, romantyczna podróż 600m nad wspaniałą linią brzegową wyspy będzie niesamowitym wspomnieniem.

 

 

ensaïmadas

300-letnie tradycyjne śniadanie 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a ensaïmadas jest tradycyjnym posiłkiem na Majorce już od XVII wieku. Ensaïmadas doczekała się nawet statusu produktu regionalnego chronionego prawem UE.  Będąc w Palmie, koniecznie odwiedź Fondo Calle Unió Palma, pierkarnię, działającą od 1911 roku,  gdzie Pau Llull jest już czwartym pokoleniem, które ją prowadzi. Któż lepiej mógłby podać tradycyjne śniadanie?

 

 

vealNajlepsza jagnięcina w Hiszpanii
Zapomnij o wyrafinowanych restauracjach na wybrzeżu, nawet o tych najlepszych. Wybierz się do małej, górskiej kanjpki Es Verger w pobliżu Castell d’Alaro,  aby posmakować najlepiej przyprawionej i soczystej jagnięciny w Hiszpanii.

 

 

zatoczki majorkaEksploruj zatoczki
U wybrzeży Majorki znajduje się ciąg małych, uroczych zatoczek. Podróżując jezdnią miej oczy szeroko otwarte na znaki, ponieważ mogą wskazać drogę do rajskich widoków, pełnych spokoju i darów natury.

 

 

fornalutxNiezykłe miasteczko Fornalutx
Fornalutx jest uważana przez wielu turystów za najpiękniejszą miejscowości na Majorce, a nawet jedna z najpiękniejszych w Hiszpanii. Znajdziesz ją w sercu lądu, w paśmie górskim Sierra de Tramuntana, miejscowość słynie z krętych uliczek, wąskich kamiennych schodków, kwiatów i zieleni. Domy tam ozdobione są kolorowymi malowanymi kafelkami, niektóre pochodzą z XVI wieku.

 

 

valdemossaPrzeżyj atmosferę Valldemossy
To, co teraz wydaje się spokojnym miasteczkiem, w 1838 roku było miejscem jednego z największych skandali ówczesnych lat. To tu rozgrywał się w romans wielkiego, polskiego pianisty Fryderyka Chopina oraz pisarki George Sand.  Aby uciec od rzeczywistości, która ich otaczała, wynajęli celi byłego mnicha w królewskim klasztorze kartuzów, by oddawać się swojemu towarzystwu. Jednak oboje wkrótce znienawidzili Valdemossę, ponieważ  własnie tu, ich związek się zakończył.

 

san telmoCiesz się kolorami San Telmo
Miejsce gdzie góry spotykają się z morzem. Mniej niż dziesięć minut na zachód od Puerto Andratx, znajdziesz San Telmo, prostą wioskę rybacką, gdzie linia domów dotyka krawędzi morza. Obszar ten uznany został za rezerwat przyrody w roku 1985.

 

 

arts-graphics-2004_1152869aStudio Weill
Daniel Libeskind jest jednym z wiodących na świecie architektów, który zaprojektował kultowe Muzeum Żydowskie w Berlinie. Niewiele osób wie jednak,  w pobliżu Puerto Andratx zaprojektował dom i pracownię, gdzie przez 35 lat pracowała rzeźbiarka, Barbara Weill. Jest to jedyny projekt domu jednorodzinnego, jaki stworzył, a na całym świecie stał się obiektem zainteresowania ciekawskich wielbicieli architektury.

 

 

tafonaTafona Galeria
Hotel de la Residencia w Deia jest jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli na wyspie. Zatrzymują się tu gwiazdy rocka, rodziny królewskie oraz aktorzy. Hotelowa mała, ale doskonale zaopatrzona Galeria znajduje się w pomieszczeniu, w którym kiedyś mieściła się tłocznia oliwy. Regularnie odbywają się tam wystawy o zarówno międzynarodowych, jak i hiszpańskich artystów.

 

 

FormentorPółwysep Formentor
Jest to najdalej wysunięty na północ punkt na Majorce.Ciągnie się przez 20 km i spotkaż tu można wiele klifów. Na końcu półwyspu znajduje się  latarnia morska wybudowana w 1860 roku, będąca główną atrakcją tego miejsca.

 

 

Zwiedź tylko połowę z wymienionych atrakcji. Drugą połowę zachowaj na przyszły rok aby znów nie leżeć plackiem przy basenie!