Temperatura i Klimat Majorki

Klimat

Majorka jest hiszpańską wyspą położoną na Morzu Śródziemnym, na północ od Afryki.
Majorka ma typowy klimat śródziemnomorski z gorącymi, suchymi latami i łagodnymi zimami. Wyspa jest górzysta, co przyczynia się do powstawania odmiennych warunków klimatycznych, w zależności od jej obszaru. Przez północno-zachodnie wiatry , południowo wschodnie wybrzeże jest zdecydowanie cieplejsze. Północna część wyspy charakteryzuje się największą ilością opadów, mimo to regiony przybrzeżne cieszą się około 300 słonecznych dniami w ciągu roku.

Wiosna (marzec, kwiecień, maj)

Wiosna to bardzo przyjemny okres na Majorce decyduje o tym mała ilość opadów oraz rosnące temperatury. W marcu w ciągu dnia można spodziewać się  16°C, w kwietniu 18°C w kwietniu, w maju zaś i 20°C. Na kąpiel w morzu należy zaczekać do lata, ponieważ słońce nie nagrzało jeszcze wody po zimie i może być ona nieprzyjemnie chłodna.

Lato (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)

W lecie Majorka jest bardzo gorąca. Pada bardzo niewiele a temperatura prawie cał czas przekracza  30°C. Temperatura wody dochodzi do 26°C dlatego pływanie w mozu nie będzie dobrym sposobem na ochłodę. W lecie zaczyna być wietrznie, szczególnie gdy od strony Afryki zacznie wiać Sirocco, niosący temperatury sięgające nawet 40°C.

Jesień (październik, listopad)

Jesień jest nieco podobna do wiosny pod względem temperatury, z tą tylko różnicą, że morze jest jeszcze nagrzane, więc można pływać w stosunkowo ciepłej wodzie aż do końca października. Miesiąc ten jest jednak na Majorce najbardziej deszczowy ze wszystkich Października, jednak najbardziej deszczowe miesiące na wyspie. Listopad może być dość szarości, ale jest oczywiście jeszcze kilka przyjemnych dni.

Zima (grudzień, styczeń, luty)

Temperatura w zimie nie spada poniżej 10°C w ciągu dnia, jednak w nocy mogą pojawić się mrozy. O tej porze roku wyspa jest również stosunkowo pusta.

Najlepszy czas na wczasy na Majorce

Majorka jest zawsze dobrym wyborem na wakacje dla każdego. Wystarczy  wybrać datę na podstawie preferencji pogodowych. w zależności od tego czy lubisz upały czy przyjemne ciepłe dni z dozą chłodniejszej bryzy znad morza, Majorka jest w stanie zaoferować ci to wszystko.
Ciepłe lata i łagodne zimy na Majorce są wynikiem jej bliskość do równika. Z powodu Sirocco, wiatru wiejącego z Afryki, temperatura może wzrosnąć do 40 ° C, ale tylko na południowym wybrzeżu wyspy.

Majorka